top of page
my art proof

Formu doldururken dikkat edilmesi gerekenler

Girdiğiniz bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin.

Yüklediğiniz dosya boyutunun 20 MB'ı geçmediğinden emin olun.

 

Yüklediğiniz dosya adının yalnızca 'İngilizce' karakterler içerdiğinden emin olun.

My Art Proof

Eser Tasdiki

Dünyanın 181 Ülkesinde Eserlerin Koruma Altında

Ekran Resmi 2024-04-19 22.53.47.webp
Tasdik
Duyuru

Eser Tasdik

Ses Dosyası
Görüntü Dosyası
Video Dosyası
Dosya Yükle

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Hukuki Geçerliliği Nedir?

Zaman damgasının geçerliliği Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından yasal olarak tanınmaktadır. Zaman damgasını üreten sertifika yetkilisi, AB 910 düzenlemesine göre Avrupa düzeyinde nitelikli hizmet tedariki için TSPQ (nitelikli Güven Servis Sağlayıcısı) olarak akredite edilmiştir. İşleminiz sonrasında sahip olacağınız zaman damgası dosyalarınız ve sertifikanız, eserinizin olası kopyalanma, izinsiz kullanım veya herhangi bir hak iddia etmeniz gereken durumlarda, yasal olarak delil niteliği taşımaktadır.

Noterden Farkı Nedir?

Zaman damgası herhangi bir bilgisayar dosyasının içeriğinin bir anda var olduğunu ve o zamandan beri değişmediğini kanıtlar. Dijital damganın taklit edilmesi neredeyse imkânsızdır. Noterdeki zaman kaybı, evrak işleri ve maliyet veri doğrulamasını kanıtlamak için eski modadır. Noter, eserlerinize kağıt üzerinde bir tescil işlemi sunmaktadır. Bu platform, hukuki geçerliliği bulunan zaman damgası ile eserleriniz üzerinde hak sahibi olmanızı sağlayarak tescil işlemi sunmaktadır.

Kimler Eserlerini Koruma Altına Alabilir?

Söz yazarları, besteciler, şairler, yazarlar, senaristler, ressamlar, grafik tasarımcılar, mimarlar, desen üreticileri ve bir eser üzerinde hak sahibi olan tüm eser üreticileri sistemimizi kullanarak eserlerini koruma altına alabilirler.

Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Eserlerinize oluşturduğunuz kanıtlarınız, Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Ayrıca Berne Sözleşmesini kabul etmiş olan 181 ülkede de geçerlidir.

Verilen Zaman Damgası Dosyalarını ve Sertifikayı Saklamak Zorunda Mıyım?

Eserinize özel verilmiş olan zaman damgası dosyalarınızı ve sertifikanızı, orjinal dosyanız ile birlikte üzerinde herhangi bir işlem uygulamadan, daha sonra karşılaşabileceğiniz telif hakkı ile ilgili sorunlarda yasal hak iddia edebilmek için saklamak zorundasınız. Zaman damgası dosyalarınızı ve sertifikanızı kimseyle paylaşmamanız çok büyük önem taşır. Eserinize ait orjinal dosyanızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

bottom of page