top of page

Söz Havuzları

Besteciler

İçerik Başlıkları

Sürekli yarışmamız söz havuzu hakkında bilgi alın.

Söz havuzu birincisi olan şarkı sözü sahibinin Beste Bankası'ndan kazanacağı büyük ödül.

Söz havuzu yarışmasında birincilik ödülü alan eserlere göz at.

Besteci Kabul Formu

İşleyiş

 1. En az bir müzik kategorisi seç (en fazla üç kategori)

 2. havuzunu/havuzlarını oluştur

 3. 10 eser eklenene kadar bekle (10 eser olunca havuz aktif olur ve ek 7 gün süre başlar)

 4. 7 Gün ek sürede yeni eser bekle

 5. 8.Gün kararını bildir

 6. Besteni hazırla (enstrüman çalıyorsan çal oku- çalamıyorsan çıplak sesle oku) gönder.

 7. Söz yazarının onayını al.

 8. 1000.TL kazan

Besteci Kabul Formu
Kapak Fotoğrafı
Profil Fotoğrafı
Havzunuzun Müzik Türü Nedir?
Dosya Yükle
Dosya Yükle
Dosya Yükle
Dosya Yükle

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Besteciler İçin
Söz Havuzu Kullanım Koşulları Ve Katılım Şartları

Beste Bankası Söz Havuzu uygulamasına katılabilmek ve "Söz Havuzu" açabilmek için aşağıdaki kullanım koşullarını ve katılım şartlarını kabul etmiş olursunuz.

 1. Söz Havuzu oluşturabilmek için bestecinin Beste Bankası üyesi olması ve Beste Bankasında yayınlanan en az bir bestesi bulunması gerekir.

 2. Bestecinin yayınlanan beste/bestelerinin müzikal değeri olan melodik yapılara sahip olması gerekmektedir.

 3. Bestecinin katılım formunda belirttiği tüm bilgilerin doğru ve geçerli olması gereklidir.

 4. Besteci en çok üç müzik kategorisinde havuz açabilir.

 5. Katılım formunda gönderilen örnek eserler bestecinin açacağı havuzlar için referans olacağından, bir kategori seçilmesi durumunda o kategoriye ait üç eser, iki kategori seçilmiş ise iki kategoriye ait üç eser (1 eser bir kategori, iki eser ikinci kategori gibi.), üç kategori seçilmiş ise her bir kategori için bir eser olacak şekilde gönderilmelidir.

 6. Besteci aynı kategoride birden fazla havuz açamaz.

 7. Besteci her kategoride bir eseri besteler ve karşılığında 1.000 TL kazanma hakkına erişir.

 8. Bestelenmek üzere seçilen eser besteci tarafından 15 gün içinde teslim edilmesi gerekir.

 9. Bestelenen şarkı, söz söz yazarına gönderilir. 

 10. Söz yazarının onayının alması durumunda, söz yazarının adına tarafımızdan düzenlenip  gönderilecek muvafakatnameyi doldurularak söz yazarının belirttiği adrese besteci tarafından posta veya kargo ile gönderilecek ve gönderi belgesi Beste Bankasına mail yolu ile ibraz edilecektir.

 11.  Muvafakatname kargo veya posta gönderi belgesi tarafımıza ulaştığında bestecinin formda belirttiği IBAN numarasına 1.000 TL Beste Bankası tarafından yatırılır.

 12. Söz yazarının besteyi haklı sebepler ile (melodik uyumsuzluk, bir başka besteye bariz benzerlik, sözlerin değiştirilmesi ve üzerinde anlamı bozan değişiklikler yapılması) onaylamaması durumunda besteci (bir kez olmak şartıyla) eseri gözden geçirip yeniden göndermekle yükümlüdür.

 13. Söz yazarının haklı talebi/taleplerinin besteci tarafından telafi edilmiş olması durumunda beste onaylanır ve besteci söz yazarına muvafakatnameyi gönderdikten sonra  1.000 TL IBAN numarasına Beste Bankası tarafından yatırılır.

 14. Söz yazarının haklı talebi/taleplerinin besteci tarafından giderilmemesi durumunda, söz yazarına katılım ücreti geri ödenir ve besteci bu eserden ücret alamaz.

 15. Her kategoride açılan havuzlar sadece eser almaya hazır olur ve söz yazarlarından eser almayı bekler ancak henüz aktif değildir.

 16. Açılan havuzda eser sayısı 10 a ulaştığında havuz aktif olur.

 17. Havuzun aktif olmasının ardından havuz 7 gün daha aktif kalır ve sitedeki tüm söz yazarlarına havuzun aktif olduğu, 7 gün sonra seçimin yapılacağı bilgisi gider. 

 18. 7 Günlük bekleme süresinde havuza yeni eserler eklenmesi durumunda besteci, eski ve yeni gelen bütün eserleri değerlendirmeye almak zorundadır. 

 19. Besteci, 7.günün sonunda (8.gün) havuzunda bulunan eserlerden birini mutlaka seçmiş olacak ve info@bestebankasi.net adresine mail yolu ile iletecektir.

 20. 8.Gün besteci bir şarkı sözünü hala seçmemiş ve mail yolu ile Beste Bankasına bildirmemiş ise bu diskalifiye sebebi sayılır ve havuz kapatılır. Bestecinin havuz açma hakkı kaybolmuş olur.

 21. Havuza eklenen şarkı sözleri bestelenemez derecede kötü (anlamsız) ise, küfür, hakaret, din, ırkçılık, siyasi içerik, barındırıyorsa bestelenemez. Bu sözlerin havuzdaki denetimi besteciye aittir. 

 22. Besteci, yukarıda belirtilen içeriklerin havuza eklendiğini farkettiğinde, şarkı sözünün havuzdan kaldırılmasını istemek ve  info@bestebankasi.net adresine mail yolu ile bildirmek yükümlülüğündedir.

 23. Küfür, hakaret, din, ırkçılık, siyasi içerik, içeren sözler bestelenemez ve bestelenmesi durumunda besteci bu besteden para alamaz ve şartname kurallarını ihlal etmiş olması sebebi ile havuzu kapatılıp üyeliği silinir.

 24. Havuza gönderilen şarkı sözlerinin besteleri bilinen veya daha sonra bilinir olduğu ispat edilen bir melodi olamaz.

 25. Besteci bilinen veya daha sonra bilinir olduğu ispat edilen bir melodiyi yeni beste diye sunması halinde iş bu sözleşmenin kurallarını bilerek ve isteyerek ihlal ettiği var sayılır ve 1.000 Amerikan Doları tazminat ödemeyi peşinen kabul etmiş olur.

 26. Söz yazarının gönderdiği ve bestecinin seçip, bestelediğini beyan ettiği beste ve bu sözleşmedeki şahsi belgeler (imza, TC kimlik no vb.) bestecinin beyanı ile doğru sayılır, aksi durumun ortaya çıkması sonucu olabilecek maddi manevi tüm cezai şartlar besteciyi bağlar.

 27. Bestecinin beyanın her hangi birinde gerçekle uyuşmayan bir durum söz konusu olması halinde gönderdiği eser ve beyan ettiği evraklar, mail ve formlar İstanbul mahkemelerinden talep edildiği taktirde delil olarak kullanılır.

 28. Tüm beyan ve evrakların sorumluluğu besteciye aittir ve Beste Bankasının sorumluluğu dışındadır.

 29. Yanlış beyanda bulunduğu ve çalıntı eseri kendi eseri gibi sunduğu tespit edilen besteci iş bu sözleşme gereği peşinen kabul etmiş bulunduğu tazminatı ödemeyi red etmesi durumunda Beste Bankasının besteciye hukuki tazminat davası açması için bu sözleşme ve veriler yeterlidir.

 30. Bu formu dolduran besteci sözleşmenin tüm maddelerini okuduğunu, anladığını peşinen kabul etmiş olur. 

işleyiş
katılım şartları
kabul
bottom of page